Taal:  Nederlands English
Opstelling
22
Piet Velthuizen
2
Paul Verhaegh
4
Civard Sprockel
5
Alexander Büttner
6
Frank van der Struijk
7
Claudemir
8
Rogier Molhoek
9
Lasse Nilsson
10
Santi Kolk
25
Jeroen Drost
26
Kevin van Diermen
30
Nick Hofs

Vitesse

Vitesse
5
-
2

Top Oss

Top Oss
Wedstrijdinformatie
Datum
22-09-2009 20:00
Locatie
GelreDome
Toeschouwers
7896
Nabeschouwing:  Vitesse verder na eenvoudige winst

Vitesse heeft in de tweede ronde van de KNVB beker in eigen huis met 5-2 gewonnen van FC Oss. Vitesse stond met de rust al op een comfortabele 4-0 voorsprong. De club uit de Jupiler League deed na rust nog wel even wat terug. De ploeg van trainer Hans de Koning scoorde direct na rust twee keer. Daarna was het Rogier Molhoek die voor Vitesse de score weer uitbouwde naar een 5-2 voorsprong. Vitesse gaf niks meer weg en zit na een ruime overwinning op FC Oss bij de laatste 32.  

Na ongeveer vijf minuten spelen liet Vitesse zich voor het eerst voor de goal van FC Oss-doelman Wilko de Vogt zien. Nilsson stond oog in oog met de doelman en gunde de bal aan Nicky Hofs. Zijn inzet werd nog net naast getikt door De Vogt. Na wat kansen was het in de twintigste minuut dan toch raak. Nicky Hofs omspeelde de keeper en schoof de bal in het lege doel: 1-0.

Na de voorsprong speelde Vitesse de bal rond en gaf achterin niks weg. Vlak voor rust besliste Vitesse in vijf minuten de wedstrijd. De 2-0 kwam opnieuw van de voet van Nicky Hofs. Na een prima actie van Nilsson gaf deze de bal voor en Hofs schoot de bal over de keeper heen in het doel. Twee minuten later viel de mooiste goal van de avond. Claudemir schoot een hoge voorzet van Nilsson van ongeveer 25 meter in één keer binnen. In de laatste minuut van de officiële speeltijd van de eerste helft, maakte Hofs zijn derde van de avond. Frank van der Struijk kon na een mooie actie de bal voorgeven en deze werd door Nicky Hofs binnen getikt.

In de tweede helft was het FC Oss dat aanvallender ging voetballen. Dat resulteerde al na zeven minuten spelen in de 4-1. Het eerste echte schot op goal van FC Oss was meteen raak. Tshibamba mocht van dichtbij binnenschieten. Drie minuten later lag de bal weer achter Velthuizen in het netje. Deze keer was het Patrick Lip die van vijf meter mocht binnentikken: 4-2.

Vitesse liet zich niet van de wijs brengen en zorgde nog voor de 60e minuut dat de marge weer wat groter werd. Na een mooie aanval kon Santi Kolk de bal doorkoppen naar Claudemir. De Braziliaan controleerde de bal goed en gaf hem mee aan de inlopende Rogier Molhoek. Die passeerde twee verdedigers en krulde de bal met links in de verre hoek: 5-2. Vitesse was deze wedstrijd een klasse beter dan de Ossenaren. Donderdagavond wordt er geloot voor de derde ronde van de KNVB beker.

Opstelling
22
Piet Velthuizen